Sportovní masáže Praha

Sportovní masáže jsou často nezbytnou součástí sportovní přípravy nejen u vrcholových sportovců, ale i u široké populace, která se věnuje sportu jen rekreačně.

Proč jsou sportovní masáže důležité?

Sportovní masáže zkrátka ke sportu patří. Stejně tak, jako Vaše tělo potřebuje fyzickou aktivitu, kterou mu zpravidla dopřejete sportem, tak i regeneraci, kterou mu dodáte kvalitní sportovní masáží. Jedná se o tu příjemnější část, kdy masér, či masérka, Vaše svalstvo masáží příjemně uvolní a prokrví a tím se rychleji zregeneruje a Vy budete rychleji odpočatí a připravení na další aktivitu. Tím, že se masáží svalstvo udržuje dostatečně uvolněné a pružné, může se tím předejít i různým nepříjemným zraněním, které se mohou při sportu stát.

Jsou důležité i z dlouhodobého hlediska?

Samozřejmě že ano. Při svém oblíbeném sportu často nejvíce využíváte jen některé partie, které se mohou na úkor ostatních přetížit a zkracovat se, což časem může vést ke špatnému držení těla a tím zdravotním obtížím. A právě sportovní masáže toto svalstvo uvolní a tím se eliminuje vznik svalové dysbalance.

Kdy je sportovní masáž vhodná?

Sportovní masáž je vhodné si objednat na nesportovní den, ideálně na dobu, abyste po masáži mohli především odpočívat a relaxovat. Pokud se sportu věnujete denně,  jako např. profesionální sportovci, je vhodné masáž naplánovat po Vašem běžném tréninku.